Genç Kız Ambaw 9 Yıldır Yemek Yemeden Yaşadığını İda Eden Etiyopya’Lı Kız

Posted by By at 19 Haziran, at 23 : 10 PM Print

Genç Kız Ambaw 9 Yıldır Yemek Yemeden Yaşadığını İda Eden Etiyopya’Lı Kız

Genç Kız Ambaw 9 Yıldır Yemek Yemeden Yaşadığını İda Eden Etiyopya’Lı Kız Ülkenin Gündemine Oturdu.

Etiyopya’da 9 senedir yemek yemediğini ve su içmediğini ileri süren genç kız Muluwork Ambaw ülkede gündem oldu.

Tatli-genc.com

Genç Kız Ambaw 9 Yıldır Yemek Yemeden Yaşadığını İda Eden Etiyopya’Lı Kız Genç Kız Ambaw 9 Yıldır Yemek Yemeden Yaşadığını İda Eden Etiyopya’Lı Kız

Başkent Addis Ababa’nın kenar mahallerinden birinde yaşayan 18 yaşındaki Ambaw’ı muayene eden doktorlar da kızın iddiasını destekleyen açıklamalarda bulundu.
AA muhabirine konuşan Ambaw, 5. sınıfa geçtiği sıralarda yemeyi ve içmeyi bıraktığını söyleyerek, “O zamandan bu yana hiçbir şey yemiyorum. En son hatırladığım şey bir öğle yemeği yediğim.” diye konuştu.

Niçin yemek yemeyi bıraktığı sorusunu “İştahım yok.” diye cevaplayan Ambaw, “Hiçbir sağlık problemim yok. Bazen baş ağrısı çekiyorum ve baş ağrısı ilacı alıyorum.” dedi.

Tatli-genc.com

Genç Kız Ambaw 9 Yıldır Yemek Yemeden Yaşadığını İda Eden Etiyopya’Lı Kız Ülkenin Gündemine Oturdu.

Genç Kız Ambaw 9 Yıldır Yemek Yemeden Yaşadığını İda Eden Etiyopya’Lı Kız Ülkenin Gündemine Oturdu.

“Bütün gün ev işleri yapıyor”

Yaklaşık iki ay önce Ambaw’ı eğitimine devam etmesi için doğup büyüdüğü Konta kasabasından Addis Ababa’ya getiren kuzeni Belachew Kereso ise genç kızın eve geldiğinden bu yana bir yudum su dahi içmediğini söyledi.

Belachew’ın eşi Asnakech Ayele ise “Ev hanımı olduğum için tüm günümü evde geçiyorum. Şimdiye kadar kızın bir şey yediğini ya da içtiğini görmedim. Muluwork, eve geldiğinden beri tuvalete de hiç gitmedi.” ifadelerini kullandı.

Evin bir diğer üyesi Abeyneh Kereso ise genç kızın bütün gün ev işleri yapığını ama yorulmadığını dile getirdi.

Genç kızın okuduğu okulun müdürü olan Dereje Woldegiorgis, genç kızın çok utangaç olduğunu, bu olay hakkında konuşmaktan hep kaçındığını belirtti.

Tatli-genc.Com

Genç Kız Ambaw 9 Yıldır Yemek Yemeden Yaşadığını İda Eden Etiyopya’Lı Kız Ülkenin Gündemine Oturdu.

Genç Kız Ambaw 9 Yıldır Yemek Yemeden Yaşadığını İda Eden Etiyopya’Lı Kız Ülkenin Gündemine Oturdu.

“Kan testinde her şey normal”

Konunun yerel medya organlarında ve sosyal medyada gündem oluşturmaya başlamasından sonra kızı muayene etmeye karar veren Zewditu Memorial Hastanesi’nden Dr. Henom Fiseha ise, “Tıbbi açıdan konuşmak gerekirse bir insanın yemek yemeden, su içmeden yaşaması imkansız çünkü insanoğlunun tüm organları enerjiye muhtaç.” şeklinde konuştu.

Bedenin ihtiyaçlarını gıda ve sudan aldığını aktaran Fiseha, yeme içme bırakıldığında ya da azaltıldığında beden fonksiyonlarının düzgün bir şekilde çalışmamaya başladığını söyledi.

Ambaw’a hastanede çok sayıda testin yapıldığını kaydeden Dr. Fiseha, “Genç kızdan bazı testleri yapmamız için gerekli olan idrar ve gaita da alamadık.” dedi.

Kan testinde de her şeyin normal çıktığını belirten Dr. Fiseha, birkaç gün bir şey yenilmediği takdirde kan değerlerinin düşeceğini ve bunun beyne ve diğer organlara zarar vereceğini söyledi.

Kızın vücudundaki yaşamak için ihtiyacı olan tüm kimyasalların yeterli miktarda bulunduğunu söyleyen Fiseha, “Kızın vücudunda her şey normal gözüküyor.” diye konuştu.

Midede ne su ne de yiyecek kalıntısının tespit edilemediğini belirten Dr. Fiseha, “Kızın son bir kaç gün ya da hafta içerisinde yemek yediğine ya da bir şey içtiğine dair vücudunda en ufak bir bulguya rastlamadık. Sadece ben değil hastanedeki tüm sağlık personeli çıkan test sonuçlarına şaşırmış durumda.” diye konuştu.

Daha önce de dünyanın farklı bölgelerinde bir şey yemeden ve içmeden yaşadığını ileri sürenler olmuş, hatta sadece güneş ışığı ve temiz havayla beslendiklerini iddia edenler “Breatharianizm” adında bir akım oluşturmuştu.

Breatharianizm’in öncüsü olarak kabul edilen Ellen Greve’den etkilenen çok sayıda insan ise bu akım sebebiyle açlıktan ölmüştü.

Genç Kız Ambaw 9 Yıldır Yemek Yemeden, Genel, Ülkenin Gündemine Oturdu., Yaşadığını İda Eden Etiyopya’Lı Kız , , ,

Related Posts

▁ ▂ ▄ ▅ ▆ ▇ █ Tatli-genc.Com █ ▇ ▆ ▅ ▄ ▂ ▁

Film hakkında ne düşünüyorsun? Videolar ve Sitemizdeki Diyer yazılar hakkında düşüncelerinizi Yazınız Lütfen

Lütfen Verdiğimiz Emeğe Karşlık Sitemiz ve İçindekiler Hakkında Görüşlerinizi Yazınız.

Sitemizi Twitter’da takip et

Film Video Sitemize Sizde Katılın

Tüm son Film Video ve Haberler ile güncel kalmak isterseniz buraya e-posta adresinizi girin

Film Video Sitemizin ORQ Kodu

qr code

qr code

%d blogcu bunu beğendi:
Verified by ExactMetrics
Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermekteyiz.. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kaldır. prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, İLETİŞİM sayfamızdaki adresten bize ulaşabilirler. Sitemizde yer alan videolar Youtube, google, yahoo, movieshare, videoweed, fullhdfilmizlesene.net, hdfilmcehennemi2.org. hdfilmcehennemi1.com, vb video sitelerinde barındırılmaktadır…  Destek Adresimiz: destek@tatli-genc.com HİÇ BİR FİLM KENDİ SUNUCUMUZDA BULUNMAMAKTADIR. Tatli-genc.com olarak telif ihlalini çok ciddiye alıyoruz ve yasal telif hakkı sahiplerinin haklarını gayretle koruyacağız. Eğer siz Tatli-genc.com web sitesinde görülen içeriğin bir telif hakkı sahibi iseniz ve içeriğin kullanımını yetkilendirmediyseniz, iddiaya göre ihlal içeriğini belirlememiz ve harekete geçmemiz için bize yazılı olarak bildirimde bulunun. Bu Konu Hakkında Yasal Bildirim Sayfamızı Okuyarak Bilgi Alabilirsiniz. hakkında detaylar