404 hata sayfası | Tatli-genc.com Film Video Sitesi

404 hata sayfası Hakkında Detaylı Açıklama

Bir 404 Sayfa hatası, bir web sitesine ulaşmaya çalıştığınız sayfanın sunucularında bulunamadığı anlamına gelen bir HTTP durum kodudur.

404 Sayfa Hatası Görseli

404 Sayfa Hatası Görseli

404 bulunamadı hata mesajları sık sık bireysel web siteleri tarafından özelleştirilir. 20 En İyi 404 hata sayfamızda daha yaratıcı olanlardan bazılarını hiç slayt gösterisinde görebilirsiniz. Bu nedenle, 404 hatasının hangi web sitesinden gösterildiğine bağlı olarak akla gelebilecek herhangi bir şekilde ortaya çıkabileceğini unutmayın.

404 hatasını nasıl görebilirsiniz
Burada görüntülenen HTTP 404 hatasını görebileceğiniz bazı yaygın yollar:

404 hatası
404 Bulunamadı
Hata 404
İstenen URL [URL] bu sunucuda bulunamadı
HTTP 404
Hata 404 Bulunamadı
404 dosya veya dizin bulunamadı
HTTP 404 bulunamadı
404 Sayfa Bulunamadı

404 bulunamadı hata mesajları herhangi bir tarayıcı veya herhangi bir işletim sisteminde görünebilir. Çoğu 404 bulunamadı hataları, web sayfalarının yaptığı gibi internet tarayıcı penceresinin içinde görüntülenir.

Internet Explorer’da, web sayfasının bulunamadığı mesaj genellikle bir HTTP 404 hatasını gösterir, ancak 400 kötü istek hatası başka bir olasılıktır. IE’NİN başlık çubuğunda 404 veya 400’ü kontrol ederek hangi hataya atıfta bulunduğunu görmek için kontrol edebilirsiniz.

Microsoft Office uygulamaları aracılığıyla bağlantıları açarken alınan 404 hatalar bir Internet sitesi oluşturmak istenen öğe MS Office programı içinde bulunamadı (HTTP/1.0 404) mesajı olduğunu bildirir.

Windows Update 404 hatası ürettiğinde, 0x80244019 kodu veya wu_e_pt_http_status_not_found iletisi olarak görünür.

HTTP 404 hatalarının nedeni
Teknik olarak, bir hata 404 bir istemci tarafı hatasıdır, hata sizin hatanız olduğunu ima eder, çünkü URL’yi yanlış yazdınız veya sayfa Web sitesinden taşındı veya kaldırıldı ve bilmeliydiniz.

Başka bir olasılık, bir web sitesi bir sayfa veya kaynak taşıdıysa ancak eski URL’yi yenisine yönlendirmeden bunu yaptıysa. Bu olduğunda, yeni sayfaya otomatik olarak yönlendirilmek yerine 404 hatası alırsınız.

Not: Microsoft IIS Web sunucuları bazen HTTP hatası 404.3’te olduğu gibi 404’ten sonra bir sayı ekleyerek 404 bulunamadı hatalarının nedeni hakkında daha spesifik bilgiler verir – bulunamadı, bu da MIME türü kısıtlaması anlamına gelir.

404 bulunamadı hatası nasıl düzeltilir
Web sayfasını F5 tuşuna basarak yeniden deneyin, yenile/yeniden yükle düğmesine tıklayarak veya URL’yi adres çubuğundan tekrar deneyin.
404 bulunamadı hatası, gerçek bir sorun olmamasına rağmen çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir, bu nedenle bazen basit bir yenileme genellikle aradığınız sayfayı yükler.
URL’DEKİ hataları kontrol edin. Çoğu zaman, 404 bulunamadı hatası görünür, çünkü URL yanlış yazılmıştır veya yanlış URL’ye işaretlere tıklanan bağlantı.
Bir şey bulana kadar URL’de bir seferde bir dizin düzeyini Yukarı taşıyın.
Örneğin, eğer www.web.com/a/b/c.htm 404 bulunamadı hatası verdi, Yukarı Taşı www.web.com/a/b/. Burada bir şey bulamazsanız (veya bir hata), www.web.com/a/. Bu, aradığınızı doğru yönlendirmeli veya en azından artık mevcut olmadığını doğrulamalıdır.
İpucu: Eğer web sitesinin ana sayfasına kadar tüm yol taşındı varsa, aradığınız bilgi için bir arama çalıştırmak için deneyin. Sitenin bir arama işlevi yoksa, siteye daha derine inmek için kategori bağlantılarını kullanarak istediğiniz sayfaya gitmeyi deneyin.
Popüler bir arama motorundan sayfa arayın. Sadece bu durumda hızlı bir Google veya Bing Arama gitmek istediğiniz yere almalısınız tamamen yanlış URL olması mümkündür.
Sonra olduğunuz sayfayı bulursanız, gelecekte HTTP 404 hatasından kaçınmak için yer iminizi veya favorinizi güncelleyin.
404 bulunamadı mesajı sadece sizin olabilir herhangi bir gösterge varsa tarayıcınızın önbelleğini temizleyin. Örneğin, URL’ye telefonunuzdan değil tabletinizden ulaşabilirseniz, tabletinizin tarayıcısındaki önbelleği temizlemek yardımcı olabilir.
Ayrıca, önbelleğin temizlenmesinin işe yaramadığı takdirde, tarayıcınızın çerezlerini veya söz konusu web sitesi ile ilgili en azından bir(ler) temizlemeyi de düşünebilirsiniz.
Bilgisayarınız tarafından kullanılan DNS sunucularını değiştirin, ancak genellikle yalnızca bir web sitesi size 404 hata verirse, özellikle web sitesi diğer ağlarda (örneğin cep telefonu ağınız veya başka bir şehirde bir arkadaşınız) kullanılabilirse.
ISS’niz veya hükümet filtreleri/sansür web siteleri olmadıkça 404’ün tamamı web sitesinde özellikle yaygın değildir. Sebebi ne olursa olsun, eğer gerçekleşirse, başka bir DNS sunucusu seti denemek almak için iyi bir adımdır. Bunu yapmak için bazı alternatifler ve talimatlar için genel DNS sunucuları Listemize bakın.
Son olarak, her şey başarısız olursa, doğrudan web sitesine başvurun. Sonra olduğunuz sayfayı kaldırmışlarsa, 404 hatası tamamen meşrudur ve bunu söyleyebilmelidirler. Sayfayı hareket ettirirlerse ve ziyaretçileri yeni sayfaya yönlendirmek yerine 404’ler üretiyorlarsa, düzeltebilmeleri için sizden haber almaktan mutluluk duyacaklardır.
404 hatasını bildirmek veya yaygınsa sorunun durumunu takip etmek için kullanabileceğiniz bu sitenin destek tabanlı sosyal ağ hesaplarına bağlantılar için web sitesi İletişim Bilgileri Listemize bakın. Birkaç web sitesi bile telefon numaraları ve e-posta adresleri var!
İpucu: Herkesin bu site için 404 hata aldığından şüpheleniyorsanız, ancak emin değilseniz, Twitter’da hızlı bir kontrol bunu temizlemeye yardımcı olabilir. Yapmanız gereken tek şey #facebookdown veya #youtubedown gibi #websitedown için Twitter aramaktır. Twitter kullanıcıları genellikle bir web sitesi kesintisi hakkında konuşmaya başlamak için ilk.
Benzer Hatalar Hata 404
404 bulunamadı hatasıyla ilgili diğer bazı istemci tarafı hata mesajları, 400 kötü istek, 401 yetkisiz, 403 yasak ve 408 istek zaman aşımı içerir.

Popüler 500 dahili sunucu hatası gibi çeşitli sunucu tarafı HTTP durum kodları da mevcuttur. Hepsini HTTP durum kodu hataları listemizde görebilirsiniz.

Bu sayfa yardımcı oldu mu?

 

Sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim Formunu doldurun bana gönderin ama Asla Formun mesaj yazma kısmına link yazmayın Eğer mesaj kısmına link yazarsanız Bana Gönderdiğiniz Mesajı Sitenin Vürüs Programı içinde link olan mesajı Spam yada kötü amaçlı Saldırı olarak algılıyor ve Anında Silip atıyor. Bilginiz olsun. Saygılar Hürmetler herkese.

Sitemizi Twitter’da takip et

Katekoriler

Film Video Sitemizin ORQ Kodu

qr code

 

Photo Gallery

Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermekteyiz.. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz .uyar ve kaldır. prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, İLETİŞİM sayfamızdaki adresten bize ulaşabilirler. Sitemizde yer alan videolar Youtube, google, yahoo, movieshare, videoweed, fullhdfilmizlesene.net, hdfilmcehennemi2.org. hdfilmcehennemi1.com, vb video sitelerinde barındırılmaktadır…  Destek Adresimiz: destek@tatli-genc.com HİÇ BİR FİLM KENDİ SUNUCUMUZDA BULUNMAMAKTADIR. Tatli-genc.com olarak telif ihlalini çok ciddiye alıyoruz ve yasal telif hakkı sahiplerinin haklarını gayretle koruyacağız. Eğer siz Tatli-genc.com web sitesinde görülen içeriğin bir telif hakkı sahibi iseniz ve içeriğin kullanımını yetkilendirmediyseniz, iddiaya göre ihlal içeriğini belirlememiz ve harekete geçmemiz için bize yazılı olarak bildirimde bulunun.Bu Konu Hakkında Yasal Bildirim Sayfamızı Okuyarak Bilgi Alabilirsiniz. hakkında detaylar